Thanks for submitting!

Vítam Vás na týchto stránkach.

      Po pár pokusoch podeliť sa o svoje každodenné zážitky a skúsenosti v joge som si uvedomila, že je to chyba. Prišla som na to, že joga je v skutočnosti celkom intímna záležitosť a na to aby fungovala, je dôležité si aspoň 51% (štandartný pomer doktora Petra Poteho) vzťahu s ňou uchovať jednoducho pre seba. O tých 49% som ochotná sa podeliť, pretože viem, že aj mne ako začínajúcej jogínke veľmi pomohli príbehy, pohľady a skúsenosti tých, ktorí sú na tejto ceste dlhšie ako ja. Stačí o deň. 

     Po tom, ako ma Vierka Sentešová zavolala školiť pre YOGO s.r.o. som si premyslela dve témy. Tieto témy sú prienikom medzi jogou a princípmi neurorehabilitácie, s ktorými denne pracujem ako logopéd. Prvou témou je "Senzomotorika a neuroplasticita v joge", druhou "Využitie senzomotoriky a teórie naratív v detskej joge". Tieto školenia mi dali príležitosť sa podeliť nie ani tak o moje osobné skúsenosti, ako skôr o moje osobné bádanie z prepájania týchto dvoch zdanlivo nesúvisiacich vied. Oni sú naozaj len zdanlivo nesúvisiace.

 

       Základom oboch je ale možnosť a realita "zmeny", bez ktorej by rehabilitácia ani joga nikdy nemohli reálne fungovať. V oboch chceme meniť a chceme aj stabilizovať a princípy na dosiahnutie týchto cieľov sú celkom podobné. Sústavnosť, disciplína, schopnosť mozgu sa za určitých podmienok funkčne reorganizovať,

     Hlava mi vždy lieta v tisíckach nápadov a hypotéz ktoré sa nebojím vyskúšať (trebárs aj na sebe), jednou nohou som pevne vo vede a druhou vo viere. 

Niečo z mojej kompetencie ako učiteľky jogy ... 

2015 - Aromaterapia, kurz akreditovaný Medicina Alternativa Slovakia

2016 - Fytoterapia I., kurz akreditovaný Medicina Alternativa Slovakia

2018 - 60 hodinový akreditovaný kurz inštruktora Power jogy I. kvalifikačného stupňa

2019 - workshop hormonálnej jogovej terapie

2020 - 60 hodinový akreditovaný kurz inštruktora Gravid jogy a Kids jogy

2020 - 200 hodinový akreditovaný kurz inštruktora jogy RYT-200 (Registered Yoga Teacher), kurz akceptovaný na území Slovenska aj na celom svete, akreditovaný asociáciou Yoga Alliance

2021 - workshop "Aromaterapia"

RYT200.png